Přípravek Apo-Ibuprofen Rapid 400 mg soft capsules obsahuje léčivou látku ibuprofen. Ibuprofen patří do skupiny tzv. nesteroidních antiflogistik (protizánětlivých léků, NSAID), zmírňuje bolest a snižuje horečku. Čtěte pozorně příbalový leták. Dávkování Dospělí a mladiství s hmotnosti 40 kg nebo vyšší (od 12 let) užívají 400 mg (1 tobolka). Dávku 400 mg (1 tobolku) je možno v případě potřeby podat opakovaně s odstupem nejméně 6 hodin. Neužívá se více než 1200 mg ibuprofenu (3 tobolky) během 24 hodin. Starší pacienti a pacienti s renálním a jaterním poškozením by vždy měli zahajovat léčbu nejnižší účinnou dávkou.
Přípravek obsahuje účinnou látku ibuprofen (Ibuprofenum), který působí proti zánětu, bolesti a horečce. Čtěte pozorně příbalový leták.
Přípravek obsahuje účinnou látku ibuprofen (Ibuprofenum), který působí proti zánětu, bolesti a horečce. Čtěte pozorně příbalový leták.
Tablety Paralen 500 jsou určeny ke snížení horečky a bolesti při chřipce, nachlazení a jiných infekčních onemocněních. Dále při bolestech hlavy, zubů, bolestivé menstruaci, bolesti v krku a bolesti pohybového ústrojí provázející chřipku a nachlazení. Čtěte pozorně příbalový leták.
Paramax Combi 30 tablet je přípravek zmírňující bolest a snižující horečku. Paramax Combi obsahuje dvě léčivé látky,paracetamol a kofein.Paracetamol zmírňuje bolest a snižeje horečku a kofein zvyšuje účinek proti bolesti. Čtěte pozorně příbalový leták. Dávkování a způsob užití Užívejte pouze perorální a krátkodobě. Dospělí a děti od 12 let věku: obvyklá dávka je 1 až 2 tablety až třikrát denně nebo podle potřeby. Dávka 1-2 tablet se nemá používat v kratším intervalu než po 6 hodinách. Přesné stanovení intervalu mezi dávkami závisí na příznacích a maximální celkové denní dávce. Nepřekračujte denní doporučenou dávku 6 tablet během 24 hodin. Pokud potíže přetrvávají po dobu delší než tři dny, máte požádat svého lékaře o radu.
Potahované tablety pro léčbu bolesti mírné až střední intenzity jako je bolest hlavy včetně migrény, bolest zubů, neuralgie různého původu, menstruační bolest, revmatické bolesti, bolesti kloubů, svalů. Vhodný při horečce, chřipkových onemocněních. Čtěte pozorně příbalový leták. Dávkování a dávkovací schémata Dospělí a dospívající od 15 let S tělesnou hmotností 34 – 60 kg: podává se 1 tableta jako jednorázová dávka. Časový odstup mezi jednotlivými dávkami je minimálně 4 hodiny. S tělesnou hmotností nad 60 kg: podávejí se 2 tablety jako jednorázová dávka. Odstup mezi jednotlivými dávkami je minimálně 4 hodiny. Nejvyšší jednotlivá dávka je 1 g (2 tablety), maximální denní dávka jsou 4 g (8 tablet). Při dlouhodobé léčbě (déle než 10 dní) se nemá během 24 hodin překročit dávka 2,5 g (5 tablet). Dospívající ve věku 12 – 15 let Podává se 1 tableta s časovým odstupem nejméně 4 – 6 hodin. Maximální denní dávka paracetamolu je 3 g (6 tablet). Děti ve věku 6 – 12 let S tělesnou hmotností 21 – 32 kg: podává se 1/2 tablety. S tělesnou hmotností od 33 kg: podává se 1 tableta. Jednotlivé dávky se podávají s časovým odstupem nejméně 4 – 6 hodin. Děti s hmotností 21 – 24 kg: maximální denní dávka je 1,25 g (2 a 1/2 tablety). Děti s hmotností 25 – 32 kg: maximální denní dávka je 1,5 g (3 tablety). Děti s hmotností 33 – 40 kg: maximální denní dávka je 2 g (4 tablety). Mezi jednotlivými dávkami musí dodržet minimální interval 4 hodiny. Pacienti s poruchou funkce ledvin: Při glomerulární filtraci 50 – 10 ml/min lze podávat 500 mg (1 tableta) každých 6 hodin, při hodnotě nižší než 10 ml/min každých 8 hodin. Přípravek lze užívat bez konzultace s lékařem nejdéle 7 dní, u dětí nejdéle 3 dny. Pokud nedojde do 3 dnů ke snížení horečky a do 5 dnů k ústupu bolesti nebo se naopak obtíže zhorší, vyskytnou se nové příznaky či neobvyklé reakce, je třeba navštívit lékaře. Tableta se polyká a zapíjí dostatečným množstvím tekutiny a lze ji užít nezávisle na jídle. Dělící rýha umožňuje dělit tabletu na dvě stejné dávky. Je nutné dodržovat odstupy mezi jednotlivými dávkami, jak je uvedeno výše.
Panadol Extra Rapide působí při mírné až středně silné bolesti hlavy včetně migrény, bolesti zubů a pri menstruaci a bolesti svalů, kloubů a v krku při onemocnění horních cest dýchacích. Čtěte pozorně příbalový leták. Dávkování Tabletu přípravku Panadol Extra Rapide je třeba před užitím nejprve nechat rozpustit ve sklenici vody. Dospělí a dospívající od 15 let: 1–2 tablety rozpuštěné ve sklenici vody podle potřeby po 4–6 hodinách až 4x denně. Jedna tableta je vhodná u osob s tělesnou hmotnosti 34–60 kg, 2 tablety u osob s tělesnou hmotností nad 60 kg. Maximální denní dávka je 8 tablet (4 g paracetamolu) během 24 hodin; maximální jednotlivá dávka jsou 2 tablety. Minimální odstup mezi jednotlivými dávkami jsou 4 hodiny. Dospívající ve věku 12-15 let: 1 tableta Panadolu Extra Rapide rozpuštěná ve sklenici vody nejvýše 6x denně v časovém odstupu nejméně 4–6 hodin. Maximální denní dávka je 6 tablet (3 g paracetamolu) během 24 hodin. Maximální jednotlivá dávka je 1 tableta. Minimální odstup mezi jednotlivými dávkami je 4 hodiny.
Panadol Extra Novum působí při mírné až středně silné bolesti hlavy včetně migrény, bolesti zubů a pri menstruaci a bolesti svalů, kloubů a v krku při onemocnění horních cest dýchacích. Objevuje se v krvi již do 10 minut. Čtěte pozorně příbalový leták. Dávkování: Věk Množství Jak často Dospělí a dospívající od 15 let 1 – 2 tablety podle potřeby Jedna tableta je vhodná u osob s tělesnou hmotností 34 – 60 kg, 2 tablety u osob s tělesnou hmotností nad 60 kg. S časovým odstupem nejméně 4 hodiny. Nejvyšší jednotlivá dávka je 1 g paracetamolu (2 tablety). Maximální denní dávka je 8 tablet. Dospívající ve věku 12 – 15 let 1 tableta podle potřeby S časovým odstupem nejméně 4 – 6 hodin. Maximální jednotlivá dávka je 1 tableta. Maximální denní dávka 6 tablet za 24 hodin.
Ibalgin Rapidcaps je novinka na akutní bolesti. Je rychlý, silný a účinný, s rychlým nástupem účinku již po 15 minutách. Je proto vhodný zejména pro úlevu od akutní bolesti zubů, menstruační bolesti a bolesti hlavy. Čtěte pozorně příbalový leták. Dávkování a způsob užití Dospělí a dospívající od 12 let věku (od 40 kg tělesné hmotnosti): Vezměte si jednu tobolku přípravku Ibalgin Rapidcaps 400 mg a zapijte vodou, až třikrát denně podle potřeby. Dodržujte interval alespoň 4 hodiny mezi jednotlivými dávkami. Neužívejte více než 3 tobolky přípravku Ibalgin Rapidcaps 400 mg během 24 hodin.
Přípravek Ibalgin 400 obsahuje léčivou látku ibuprofen, která patří do skupiny tzv. nesteroidních protizánětlivých léčiv. Zabraňuje tvorbě tkáňových působků, které jsou zodpovědné za vznik bolesti a zánětu a uvolňují se v místě poškození tkáně. Čtěte pozorně příbalový leták.
Přípravek Ibalgin 400 se užívá např. při bolesti hlavy, zubů, zad, při bolestivé menstruaci, při bolesti svalů a kloubů provázející chřipková onemocnění, při poranění měkkých tkání, jako je pohmoždění a podvrtnutí. Čtěte pozorně příbalový leták.
Přípravek Ibalgin se užívá např. při bolesti hlavy, zubů, zad, při bolestivé menstruaci, při bolesti svalů a kloubů provázející chřipková onemocnění, při poranění měkkých tkání jako je pohmoždění a podvrtnutí. Čtěte pozorně příbalový leták.