Léčivou látkou (zajišťuje účinek léku) je ibuprofen, který patří do skupiny léčivých přípravků nazývaných nesteroidní protizánětlivé léky (non-steroidal anti-inflammatory drugs, NSAID). Léky proti bolesti. Nurofen Junior pomeranč se používá u dětí od 7 do 12 let, s tělesnou hmotností 20 - 40 kg k úlevě od mírné až středně silné bolesti, jako jsou bolest v krku, bolest zubů, bolest uší, bolest hlavy, bolest při zhmoždění nebo podvrtnutí a ke zmírnění příznaků chřipky a nachlazení. Nurofen Junior pomeranč se také používá ke snížení vysoké teploty (horečky). U bolesti uší se přípravek užívá pouze na doporučení lékaře. Pokud se do 3 dnů nebude vaše dítě cítit lépe nebo pokud se mu přitíží, musíte se poradit s lékařem. Nurofen Junior pomeranč obsahuje glukózu a sacharózu. Balení obsahuje 12 měkkých žvýkacích želatinových tobolek s bílým potiskem "N100" Dávkování a způsob užití Nurofen Junior pomeranč je určen k perorálnímu podání (podání ústy). Tobolky je třeba rozžvýkat a pak polknout. Není nutné je zapíjet tekutinou. Nurofen Junior pomeranč je určen ke krátkodobému užívání. Přípravek podávejte v co nejnižší účinné dávce a po co nejkratší dobu nutnou k potlačení příznaků onemocnění. U dětí se ibuprofen dávkuje v závislosti na tělesné hmotnosti, jednotlivá dávka je zpravidla 5 až 10 mg/kg tělesné hmotnosti, maximální denní dávka je 20 - 30 mg/kg tělesné hmotnosti. Hmotnost dítěte 20 - 29 kg (věk 7 - 9 let): jednotlivá dávka = 2 tobolky, maximální denní dávka je 6 tobolek. Hmotnost dítěte 30 - 40 kg (věk 10 - 12 let): jendotlivá dávka = 3 tobolky, maximální denní dávka je 9 tobolek. Jednotlivé dávky se mají podávat přibližně každých 6 až 8 hodin, (nebo minimálně v intervalu 6 hodin mezi jednotlivými dávkami) v případě potřeby.
Paracetamol STADA se používá k úlevě od příznaků chřipky a nachlazení doprovázeného horečkou (včetně bolesti hlavy a bolesti různých částí těla), ke zmírnění menstruační bolesti a bolesti zubů. Pro dospívající od 12 let a dospělé. Balení obsahuje 10 sáčků. Dávkování a způsob užití Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Dávkování Pokud lékař nenařídil jinak, je doporučená jednorázová dávka 1 sáček (600 mg paracetamolu) a užívají se nejvýše 4 sáčky během 24 hodin s odsupem alespoň 6 hodin mezi dávkami. Nepřekračujte uvedené dávkování - jednorázová dávka (1 sáček) se nemá překračovat. Pokud současně užíváte i jiné léky obsahující paracetamol, ujistěte se, že nepřekračujete maximální denní doporučené dávky paracetamolu. Pokud některý z léků, který užíváte, obsahuje léčivou látku paracetamol, poraďte se prosím s lékařem nebo lékárníkem, který Vám podá informace o dávkování a kdy nejlépe lék užívat po dobu léčby přípravkem Paracetamol STADA. Způsob podání Přiveďte vodu k varu a poté ji nechte přibližně 10 minut chladnout. Obsah jednoho sáčku vysypte do šálku, zalijte horkou vodou a dobře zamíchejte. Vznikne mírně zakalený, bezbarvý až nažloutlý roztok. Po dostatečném zchladnutí na teplotu vhodnou k pití nápoj vypijte. Užívání přípravku po jídle může oddálit nástup účinku. Trvání léčby Bez porady s lékařem nebo zubním lékařem neužívejte Paracetamol STADA déle než 3 dny. Pokud příznaky onemocnění přetrvávají déle než 3 dny, je třeba poradit se s lékařem.
Tlumí mírnou až středně silnou bolest hlavy, včetně migrény, bolest zubů, bolest zad, pooperační bolest, menstruační bolest, snižuje horečku a pod
Brufen 400 je nesteroidní antirevmatikum s výrazným účinkem snižujícím horečku (antipyretickým), tlumícím bolest (analgetickým) i u bolestivých stavů nerevmatického původu a s účinkem protizánětlivým (antiflogistickým). U nemocných s revmatickým onemocněním kloubů Brufen 400 zmenšuje bolest, ranní ztuhlost, místní příznaky zánětu (otok, zčervenání), a tím zvyšuje pohyblivost kloubů. Balení obsahuje 100 tablet. Dávkování a způsob užití Obvyklá denní dávka užívaná k léčbě bolesti nebo horečky je 1 potahovaná tableta Brufenu 400 jako jednorázová dávka nebo až třikrát denně s odstupem 4-6 hodin mezi jednotlivými dávkami. Maximální denní dávka je 1200 mg. U revmatických onemocnění se denní dávka obvykle pohybuje od 1200-1600 mg, avšak přesnou dávku určí vždy lékař, který může dávku zvýšit až do 2400 mg, rozdělených do několika dávek. Dávka 2400 mg denně by však neměla být překročena. U starších pacientů (nad 65 let) není nutná úprava dávkování. Pokud se do 3-5 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem. Pokud užívá Brufen 400 dospívající, musí navštívit lékaře vždy již po 3 dnech léčby. Složení Léčivou látkou je ibuprofenum 400 mg v 1 potahované tabletě. Pomocnými látkami jsou: Jádro tablety: mikrokrystalická celulosa, sodná sůl kroskarmelosy, monohydrát laktosy, koloidní bezvodý oxid křemičitý, natrium-lauryl-sulfát, magnesium-stearát. Potahová vrstva: hypromelosa, mastek, oxid titaničitý (E171). Kontraindikace Vždy pozorně čtěte příbalovou informaci. Přípravek Brufen 400 není určen dětem a dospívajícím do 12 let. Přípravek nesmí užívat ženy ve 3. třetině těhotenství (pouze na doporučení lékaře ho užívají ostatní těhotné a kojící ženy). Pro vysoký obsah léčivé látky není přípravek Brufen 400 vhodný pro děti do 12 let.
Brufen Rapid je přípravek obsahující účinnou látku ibuprofen. Brufen Rapid se používá k symptomatické léčbě mírné až středně silné bolesti, jako je bolest hlavy, akutní bolest hlavy u migrenózního záchvatu s aurou nebo bez aury, bolest zubů, menstruační bolest a k léčbě horečky a bolesti doprovázející nachlazení. Na doporučení lékaře se užívá i na symptomatickou léčbu při zánětlivých onemocnění kloubů, při degenerativních onemocnění kloubů a otoků a zánětu po poranění měkkých tkání. Balení obsahuje 24 tablet. Dávkování a způsob užití Dospělí, starší pacienti a děti od 12 let (s tělesnou hmotností nad 40 kg): Doporučené dávkování přípravku je 400 mg (1 tableta) třikrát denně podle potřeby. Odstup mezi jednotlivými dávkami je alespoň 6 hodin. Neužívejte více než 1200 mg (3 tablety) během 24 hodin. Tablety se polykají celé a zapíjejí se dostatkem vody - nekousejte. Brufen rapid se nemá užívat déle než 10 dní, pokud lékař nestanoví jinak. Pokud budou příznaky onemocnění přetrvávat nebo se zhorší, poraďte se svým lékařem. Složení Léčivá látka je ibuprofenum (ve formě ibuprofenum lysinicum).
CETALGEN se používá ke krátkodobé léčbě středně silné bolesti, jako je bolest hlavy (nikoli migréna), bolest zad, menstruační bolest, bolest zubů, svalová bolest, bolest spojená s nachlazením a chřipkou, bolest v krku a k léčbě horečky. Pouze na doporučení lékaře se přípravek CETALGEN používá k léčbě revmatické bolesti. Tento přípravek je zvláště vhodný k potlačení bolesti, která vyžaduje léčbu se silnějším protibolestivým účinkem než poskytuje samotný ibuprofen nebo paracetamol. Přípravek obsahuje dvě léčivé látky: ibuprofen a paracetamol. Ibuprofen patří do skupiny léčiv známých jako nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID), které snižují bolest, otoky a vysokou tělesnou teplotu. Paracetamol je analgetikum (přípravek k léčbě bolesti), které zmírňuje bolest a horečku jiným způsobem než ibuprofen. Určeno pouze pro dospělé. Balení obsahuje 20 tablet. Dávkování a způsob užití Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Pro perorální podání (podání ústy) a krátkodobé použití. Užívejte nejnižší účinnou dávku po nejkratší dobu nutnou ke zmírnění příznaků onemocnění. Máte-li infekční onemocnění, neprodleně se poraďte s lékařem, jestliže příznaky (jako jsou horečka a bolest) přetrvávají nebo se zhoršují. CETALGEN neužívejte déle než 3 dny. Pokud se Vaše příznaky zhorší nebo přetrvávají, poraďte se se svým lékařem. Doporučená dávka: Dospělí: Užívejte 1 tabletu až třikrát denně s jídlem nebo ji zapijte vodou. Mezi jednotlivými dávkami ponechte interval nejméně 6 hodin. Pokud příznaky nezmírní jedna tableta, můžete užít maximálně 2 tablety až třikrát denně. Neužívejte více než šest tablet během 24 hodin (odpovídá 3000 mg paracetamolu, 1200 mg ibuprofenu denně). Pokud trpíte onemocněním jater nebo ledvin nebo jste starší, lékař Vám sdělí správnou dávku kterou máte užít a která bude nejnižší možná.
Ibolex je volně prodejný lék obsahující léčivou látku dexibuprofen, která se řadí do skupiny léku nazývaných nesteroidní protizánětlivá léčiva. Přípravek Ibolex se používá ke krátkodobé symptomatické léčbě mírné až středně silné akutní bolesti různého původu u dospělých, jako je např. muskuloskeletální bolest (bolest svalů, kloubů, šlach a kostí), např. bolest zad, bolest zubního původu, bolest po extrakci (vytržení) zubů, menstruační bolest, bolest hlavy, bolest při nachlazení a chřipce (např. bolest hlavy a bolest končetin). Balení obsahuje 20 tablet. Dávkování a způsob užití Přípravek Ibolex je vhodné zapít sklenicí vody nebo jinou tekutinou. Přípravek Ibolex vykazuje rychlejší účinek, pokud se užívá bez jídla. Užívání s jídlem se doporučuje, protože může chránit před žaludečními problémy, zejména při dlouhodobém užívání. Doporučené užití: Počáteční dávka je 1 tableta přípravku Ibolex (200 mg dexibuprofenu), následovaná 1 tabletou každých 6 až 8 hodin podle potřeby. Mezi jednotlivými dávkami ponechejte nejméně šest hodin a bez lékařského doporučení nepřekračujte denní dávku 3 tablety přípravku Ibolex (600 mg dexibuprofenu). Pokud je nutné podávat tento léčivý přípravek u dospělých déle než 4 dny (resp. déle než 3 dny, pokud máte horečku) nebo pokud se zhorší příznaky onemocnění, je třeba vyhledat lékaře. Složení Léčivou látkou je dexibuprofenum. Jedna potahovaná tableta obsahuje dexibuprofenum 200 mg.
Ibalgin Plus, volně prodejný lék, analgetikum, které pomáhá při bolesti hlavy, zubů, zad, svalů, kloubů a menstruační bolesti, snižuje horečku a tlumí zánět, obsahuje kofein, který posiluje analgetický účinek a zlepšuje základní aspekty kognitivní výkonnosti, jako jsou pozornost, ostražitost a reakční čas. Ibalgin Plus se používá ke krátkodobé symptomatické léčbě akutní středně silné bolesti. Ibalgin Plus je indikován pouze u dospělých. Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem. Balení obsahuje 24 tablet. Dávkování a způsob užití Počáteční dávka: užijte 1 potahovanou tabletu (400 mg ibuprofenu a 100 mg kofeinu). V případě potřeby užijte další dávku (1 potahovanou tabletu), ale nepřekračujte celkovou dávku 3 potahovaných tablet (1 200 mg ibuprofenu a 300 mg kofeinu) během 24 hodin. Interval mezi jednotlivými dávkami nemá být kratší než 6 hodin. Potahované tablety se polykají vcelku a zapíjejí se sklenicí vody. Složení Léčivými látkami jsou ibuprofenum a coffeinum. Jedna potahovaná tableta obsahuje ibuprofenum 400 mg a coffeinum 100 mg.
Ibalgin Rapidcaps se používá k úlevě od bolestí hlavy, migrény, bolesti zubů, bolesti zad, menstruační bolesti, bolesti svalů, horečky a příznaků chřipky a nachlazení. Navíc, na základě doporučení lékaře, se Ibalgin Rapidcaps také používá k úlevě od bolesti, která je cítit podél nervu (neuralgie), při otocích a bolestech kloubů (revmatické bolesti) a při nezávažných zánětech kloubů (nezávažná artritida). Ibuprofen ve formě měkkých tobolek se v těle snadno rozkládá, léčivá látka se rychleji vstřebává do krevního oběhu a díky tomu se rychle dostane k místu bolesti. Ibalgin Rapidcaps 400 mg je určen pro dospělé a dospívající od 12 let věku (od 40 kg tělesné hmotnosti). Balení obsahuje 30 tobolek. Dávkování a způsob užití Dospělí a dospívající od 12 let věku (od 40 kg tělesné hmotnosti): Vezměte si jednu tobolku přípravku Ibalgin Rapidcaps 400 mg a zapijte vodou, až třikrát denně podle potřeby. Dodržujte interval alespoň 4 hodiny mezi jednotlivými dávkami. Neužívejte více než 3 tobolky přípravku Ibalgin Rapidcaps 400 mg během 24 hodin. U starších pacientů je dávkování stejné jako u ostatních dospělých, je ale potřeba zvýšená opatrnost. Pokud se do 3-4 dnů nebudete cítit lépe, pokud se Vám přitíží nebo pokud se objeví nové příznaky, poraďte se s lékařem nebo lékárníkem. Neužívejte déle než 10 dní, pokud Vám lékař neřekne jinak.
Přípravek Migralgin je analgetikum (k tlumení bolesti), antipyretikum (k potlačení horečky) a nesteroidní antiflogistikum (nesteroidní lék proti zánětu). Čtěte pozorně příbalový leták. Dávkování Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Pokud nebylo vaším lékařem předepsáno jinak, obvyklá dávka je pro dospělé a dospívající ve věku 12 let a starší 1–2 tablety užívaná až 3× denně, pokud je třeba, s odstupem alespoň 4 hodin.
Léčivou látkou je Naproxenum natricum. Uživá se k léčbě bolesti. Tablety se dobře rozpouštějí, proto nástup analgetického účinku je velmi rychlý. Čtěte pozorně příbalový leták. Dávkování Nalgesin S mohou používat dospělí a děti starší 12 let. Obvyklá dávka přípravku je 1 tableta každých 8 až 12 hodin. Počáteční dávku je možné zdvojnásobit a vzít si dvě tablety najednou nebo v odstupu jedné hodiny.
Léčivá látka přípravku, naproxen ve formě sodné soli mírní bolest, horečku a zánět. Tablety se dobře rozpouštějí, proto je nástup analgetického účinku velmi rychlý. Čtěte pozorně příbalový leták. Dávkování Nalgesin S mohou používat dospělí a děti starší 12 let. Obvyklá dávka přípravku je 1 tableta každých 8 až 12 hodin. Počáteční dávku je možné zdvojnásobit a vzít si dvě tablety najednou nebo v odstupu jedné hodiny.