Přípravek obsahuje účinnou látku ibuprofen (Ibuprofenum), který působí proti zánětu, bolesti a horečce. Čtěte pozorně příbalový leták.
Symptomatická léčba bolesti mírné až střední intenzity, jako je muskuloskeletální bolest, dysmenorea, bolesti zubů. Čtěte pozorně příbalový leták. Dávkování Dospělí užívají obvykle 1 tabletu každých 8 hodin podle závažnosti a charakteru bolesti, maximálně 3 tablety denně. Tento přípravek nemají užívat děti a dospívající (mladší 18 let). Pokud se do 3-4 dnů nebudete cítit lépe, poraďte se s lékařem. Pokud se do 3-4 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.
Dexoket 10x25mg granule pro perorální roztok je lék proti bolesti.Užívá se ke krátkodobé léčbě mírné až středně silné bolesti,např. Akutní bolesti svalů nebo bolesti kloubů,při menstruačních bolestech a bolesti zubů. Čtěte pozorně příbalový leták. Dávkování Dávkování stanovuje lékař podle typu závažnosti a délky trvání bolesti. Doporučená dávka přípravku je 1 sáček (25 mg) každých 8 hodin, přičemž nesmíte užít více než 3 sáčky denně (75 mg). Pokud se do 3–4 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se vám přitíží, poraďte se s lékařem. Bez porady s lékařem neužívejte tento přípravek déle než 4 dny.
Přípravek PARALEN SUS se podává dětem od kojeneckého věku. PARALEN SUS. působí proti bolesti a snižuje zvýšenou tělesnou teplotu. Čtěte pozorně příbalový leták. Dávkování U dětí od 3 měsíců se při léčbě horečky i bolesti používá jednotlivá dávka 10–15 mg paracetamolu/kg tělesné hmotnosti Podává se podle potřeby v 6 hodinových intervalech, interval lze zkrátit v případě potřeby na 4 hod,přičemž nesmí být překročena celková denní dávka Nepodávají se více jak 4 dávky během 24 hodin Nepřekračujte doporučené dávkování Celková denní dávka nesmí přesáhnout 60 mg/kg tělesné hmotnosti u dětí do 6 let, 1 500 mg paracetamolu u dětí od 6 do 12 let s hmotností 21–25 kg a 2 000 mg paracetamolu při hmotnosti 26–40 kg Pokud lékař nedoporučí jinak, určete správnou dávku přípravku pomocí uvedené tabulky podle hmotnosti dítěte Pokud si nejste jisti hmotností dítěte, určete dávku podle věku dítěte
Tablety Paralen 500 jsou určeny ke snížení horečky a bolesti při chřipce, nachlazení a jiných infekčních onemocněních. Dále při bolestech hlavy, zubů, bolestivé menstruaci, bolesti v krku a bolesti pohybového ústrojí provázející chřipku a nachlazení. Čtěte pozorně příbalový leták.
Paracetamol, léčivá látka přípravku PARALEN 125 tablety, působí proti bolesti a snižuje zvýšenou tělesnou teplotu. Tablety PARALEN 125 se podávají dětem ke snížení horečky a bolesti při chřipce, nachlazení a jiných infekčních onemocněních dětského věku. Čtěte pozorně příbalový leták. Dávkování 3-4x denně v časových odstupech 4-6 hodin v dávkách podle tělesné hmotnosti dítěte: 9-12 kg 1 tbl., 13-16 kg 1 1/2 tbl., 17-20 kg 2 tbl. Při tělesné hmotnosti nad 20 kg je vhodný přípravek s vyšším obsahem paracetamolu. Vzhledem k lékové formě vhodné pro děti od 3 let věku.
Přípravek Paralen 100 je určený k léčbě horečky, zejména při akutních bakteriálních a virových infekcích, k léčbě bolesti zubů (včetně bolesti provázející prořezávání zoubků), bolesti hlavy, bolesti svalů nebo kloubů nezánětlivé etiologie. Čtěte pozorně příbalový leták. Kdy použít? Ke snížení horečky při chřipkových onemocněních a jako doplňková léčba horečnatých stavů při jiných onemocněních. Při bolesti provázející prořezávání zoubků. Při bolesti hlavy. Při bolesti svalů nebo kloubů provázející chřipková onemocnění. Dávkování Děti s tělesnou hmotností 7-13 kg: 1 čípek 3-4x denně v nejméně 6hodinových intervalech. Děti s tělesnou hmotností 14-20 kg: 2 čípky 3-4x denně v nejméně 6hodinových intervalech. Pro jednorázové podání je dávka 10–15 mg/kg tělesné hmotnosti. Celková denní dávka v průběhu 24 hodin nemá překročit 60 mg/kg tělesné hmotnosti dítěte; rozděluje se na 3-4 dílčí dávky.
Paramax Combi 30 tablet je přípravek zmírňující bolest a snižující horečku. Paramax Combi obsahuje dvě léčivé látky,paracetamol a kofein.Paracetamol zmírňuje bolest a snižeje horečku a kofein zvyšuje účinek proti bolesti. Čtěte pozorně příbalový leták. Dávkování a způsob užití Užívejte pouze perorální a krátkodobě. Dospělí a děti od 12 let věku: obvyklá dávka je 1 až 2 tablety až třikrát denně nebo podle potřeby. Dávka 1-2 tablet se nemá používat v kratším intervalu než po 6 hodinách. Přesné stanovení intervalu mezi dávkami závisí na příznacích a maximální celkové denní dávce. Nepřekračujte denní doporučenou dávku 6 tablet během 24 hodin. Pokud potíže přetrvávají po dobu delší než tři dny, máte požádat svého lékaře o radu.
Paramax Rapid se užívá k rychlé a účinné úlevě při bolestech hlavy, migréně, bolestech zad, zubů, pohybového ústrojí, při bolestivé menstruaci a ke snížení zvýšené tělesné teploty. Paramax Rapid též přináší úlevu při nachlazení a bolesti v krku. Čtěte pozorně příbalový leták. Dávkování Dospělí, včetně starších osob, a mladiství užívají 1-2 Paramax Rapid tablety 1 - 4x denně podle potřeby s časovým odstupem nejméně 4 hodiny. Nejvyšší jednotlivá dávka jsou 2 tablety, nejvyšší denní dávka je 8 tablet. Při dlouhodobé léčbě (déle než 10 dnů) by dávka za 24 hodin neměla překročit 5 tablet. Děti od 6 do 12 let užívají 1/2 tablety 1 - 3x denně v časovém odstupu nejméně 6 hodin. Děti od 12 do 15 let užívají 1 tabletu 1 - 3x denně v časovém odstupu nejméně 6 hodin. Bez porady s lékařem se přípravek nepodává dětem déle než 3 dny. Přípravek není určen pro děti mladší než 6 let.
Panadol pro děti jahoda 24 mg/ml snižuje horečku a mírnou až středně silnou bolest. Vhodný pro děti od 3 měsíců. Neobsahuje alkohol a barviva. Čtěte pozorně příbalový leták. Lék je vhodný pro děti od 3 měsíců do 12 let. Ke snížení zvýšené teploty po očkování může být podán dětem od 2 měsíců. Správná dávka se určí pomocí tabulky podle věku a hmotnosti dítěte uvedené v příbalovém letáku a na balení léčivého přípravku.
Panadol Baby je určen ke snížení horečky provázející chřipku a nachlazení, stejně jako infekční onemocnění dětského věku. Je též vhodný k tlumení bolesti provázející prořezávání zubů, bolesti zubů, bolesti v krku při chřipce a nachlazení a bolesti hlavy. Čtěte pozorně příbalový leták. Dávkování a složení: Pokud lékař neurčí jinak, podává se dětem s tělesnou hmotností 9 – 14 kg 1 čípek až 4× denně v časových intervalech 6 hodin. Dětem s tělesnou hmotností 15–20 kg se podávají 2 čípky až 4× denně v časových intervalech 6 hodin. Minimální interval mezi dvěma dávkami jsou 4 hodiny. Nepodávají se více než 4 dávky během 24 hodin.
<p>Přípravek snižuje tvorbu prostaglandinů, a tím působí proti bolesti, snižuje horečku a potlačuje záněty. S vitaminem C pro lepší obranyschopnost. Čtěte pozorně příbalový leták.</p>